English version  English version
   Övriga sponsorer  Sponsorer



Login

Naturpasset Skatås

 
År
Månad
< >
Kategori
Typ
Visa



Powered by
FS Data



Kalender April 2018

Datum
Text
Söndag

1


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Uddevalla OK, Bohuslunken, Kortdistans
Klicka för mer infoAlla:Tävling: IF Rigor, Rigors Påskträff INSTÄLLD, Kortdistans

Måndag

2


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Fjärås AIK, Snötrampen, Klassisk distans
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Trollhättans SOK, Vikingaträffen, Kortdistans

Tisdag

3


April
Elit:Träning: Härlanda Tjärn-rundan! Samling vid nya klubbstugan för avlöp till träning.
Ungdom:Träning: Ungdomsträning, Ansvarig: Uk

Onsdag

4


April

Torsdag

5


April
Klicka för mer infoUngdom:Träning: Ungdomsträning teknik, förlängning., Ansvarig: Sjövalla

Fredag

6


April

Lördag

7


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: IFK, Västkuststafetten, Budkavle

Söndag

8


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: FK Herkules, Herkules Skogsdåd, Kortdistans

Måndag

9


April

Tisdag

10


April
Elit:Träning: Formtoppningsintervaller, Brudarebacken!
Samling 18:00 vid nya klubbstugan (duschhuset) för avlöp till intervallerna, Ansvarig: EM
Ungdom:Träning: Ungdomsträning, Ansvarig: UK
Elit:Träning: Medlemsmöte kring klubbhusen kl. 20.15, Ansvarig: JC
Onsdag

11


April

Torsdag

12


April
Klicka för mer infoUngdom:Träning: Ungdomsträning teknik kontrollplock. Samling vid IFK´s nya klubbstuga, Lisebergs gamla extracamping., Ansvarig: IFK

Fredag

13


April

Lördag

14


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: GSK, Brudarebacken sprintstafett, Sprint

Söndag

15


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Stenungsunds OK, Stenungsunds OK, Klassisk distans

Måndag

16


April

Tisdag

17


April
Elit:Träning: OL-intervaller
Samling 18:00 vid nya klubbstugan (duschhuset)
Ungdom:Träning: Ungdomsträning, Ansvarig: UK

Onsdag

18


April

Torsdag

19


April
Klicka för mer infoElit:Träning: Ungdomsträning teknik, stafett, Ansvarig: Landehof

Fredag

20


April

Lördag

21


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Sjövalla FK, Göteborgsdubbeln, Klassisk distans

Söndag

22


April
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Lerums SOK, Göteborgsdubbeln, Kortdistans

Måndag

23


April

Tisdag

24


April
Ungdom:Träning: Ungdomsträning, Ansvarig: UK
Elit:Träning: Formtoppningsintervaller, Brudarebacken (ca. 2 min, start var 3:e minut)
Samling 18.00 vid duschhuset vid nya klubbstugan för avlöp till intervallerna., Ansvarig: EM

Onsdag

25


April

Torsdag

26


April
Klicka för mer infoUngdom:Träning: Ungdomsträning teknik, brunbildsorientering, Ansvarig: Sjövalla

Fredag

27


April

Lördag

28


April
Klicka för mer infoElit:Tävling: Tiomilaföreningen, 10MILA, Budkavle

Söndag

29


April

Måndag

30


April


Silverpartner

R&B Byggteknik

Ramböll

Oticon Medical

Samarbetspartners

noname
Ledx
Inov-8
Tractrac

Arrangemang

Skatås ryggar

Skatås mörkaste

Vi finns även här

Följ oss på Twitter Bli ett fan på Facebook