English version  English version
   Övriga sponsorer  Sponsorer



Login

Naturpasset Skatås

 
19/5
Henrik Eliasson dubbelsegrade i Närke #1
11/5
5-dagars
10/5
Intranet
10/5
Ida Hördegård vann D21 och Johan Grahn 2:a i H21 i Kinnaström #1
10/5
Elitserien Falköping
10/5
PRELIMINÄRA Resultat Vårserien #2
7/5
Startlista Vårserien
5/5
Ändå Något, något för D2H #6
4/5
IFK 3:a i Siljanskavlen #1
3/5
STOR blåvit dag i Leksand #1
< 1...187 188 189 190 191...198 >
 





Powered by
FS Data



Startlista Vårserien

Publicerad 2003-05-07, Skriven av Kjell Olof Ehrencrona 2003-05-07 kl.13.40

Kommentarer »


Vårserien, Etapp 1, IFK Göteborg on 2003-05-07 12:09
Startlista skapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002


--------------------------------------------------------------------------------

Nr. la Bricka Rank Namn Klubb Start


H16 (22) 2800 m

13064 Peter Bruce Lerums SOK 11:01
29034 Andreas Bernérus Sävedalens AIK 11:05
11042 Joakim Ekedahl Tolered-Utby Ol-klubb 11:09
14382 Robin Braaf IK Uven 11:13
263515 Karl Ask Lerums SOK 11:17
14488 Emil Johansson Kungälvs OK 11:21
11542 Mattias Nilsson OK Alehof 11:25
14323 Petter Mattsson IK Uven 11:29
212540 Petter Eckermark OK Landehof 11:33
30132 Erik Fonselius IF Marin Väst 11:37
14355 Anders Bergman IK Uven 11:41
30170 Jens Dahlstrand Lerums SOK 11:45
14160 Daniel Torstensson Göteborgs SK 11:49
11550 Albin Persson OK Alehof 11:53
14364 Robin Swebilius IK Uven 11:57
14566 Jacob Gunnarsson Lerums SOK 12:01
260928 Erik Pilerot IK Stern 12:05
263531 Johan Persson Tolered-Utby Ol-klubb 12:09
14374 Alexander Glaerum IK Uven 12:13
14609 Robert Lind OK Landehof 12:17
36906 David Modig OK Alehof 12:21
14371 Anton Hemlin IK Uven 12:25



H14 (20) 3700 m

405572 Jens Kvarnström OK Landehof 11:00
11345 Hugo Magnusson FK Herkules 11:03
30163 Johan Bregell Lerums SOK 11:06
14495 Andreas Håkansson Kungälvs OK 11:09
36960 Michael Rönngård OK Alehof 11:12
13981 Fredrik Cederberg IF Marin Väst 11:15
407271 Eric Jerlin Frölunda OL 11:18
11026 Jonas Larsson Tolered-Utby Ol-klubb 11:21
14725 Arvid Wedlin Sävedalens AIK 11:24
263520 Fredrik Hanisch Lerums SOK 11:27
14509 Jonathan Wentzel Kungälvs OK 11:30
408886 Andreas Ullman OK Alehof 11:33
13983 Max Pettersson IF Marin Väst 11:36
405562 Hampus Olesund OK Landehof 11:39
11320 Fredrik Norell FK Herkules 11:42
263514 Erik Eikeland Lerums SOK 11:45
14463 Johan Nilsson Kungälvs OK 11:48
26156 Björn Pehrsson OK Alehof 11:51
13980 Anders Alkdal IF Marin Väst 11:54
14372 Jonas Hemlin IK Uven 11:57



H12 (34) 2800 m

407277 Victor Tedeman Frölunda OL 11:02
260906 Johan Attfors Tolered-Utby Ol-klubb 11:05
263516 Olof Ask Lerums SOK 11:08
302410 Emil Abul-Milh Göteborg-Majorna OK 11:11
13160 Kristoffer Andreass Kungälvs OK 11:14
302439 Viktor Carlsson FK Herkules 11:17
24798 Emil Karlsson OK Alehof 11:20
263519 Gustav Glansén Lerums SOK 11:23
30104 Mikael Martinsson Göteborg-Majorna OK 11:26
29020 Malcom Granberg Sävedalens AIK 11:29
407276 Sebastian Nordströ Frölunda OL 11:32
263532 Gustav Persson Tolered-Utby Ol-klubb 11:35
352239 Hugo Engström Lerums SOK 11:38
30126 Emil Hugoh OK Landehof 11:41
13095 Emil Hallberg IK Uven 11:44
405551 Oscar Arvidsson FK Herkules 11:47
26154 John Persson OK Alehof 11:50
302404 Joel Nilsson Lerums SOK 11:53
352280 Elias Borgelsson Göteborg-Majorna OK 11:56
29051 Richard Svensson Frölunda OL 11:59
352261 Johan Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 12:02
13062 Tom Hedenström Lerums SOK 12:05
13326 Anton Fredriksson Göteborg-Majorna OK 12:08
263527 Gustaf Ehlersson Sjövalla FK 12:11
302438 Younes Chihani FK Herkules 12:14
408885 Johan Blick OK Alehof 12:17
13074 Jonathan Pettersso Lerums SOK 12:20
405559 Johan Kvarnström OK Landehof 12:23
263503 Patrik Eickhoff Sävedalens AIK 12:26
29052 Ludvig Walentin Frölunda OL 12:29
264505 Olof Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 12:32
30162 Johan Sparrevik Lerums SOK 12:35
14139 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 12:38
264584 Johan Carlshede IK Uven 12:41



H10 (22) 2400 m

302449 Simon Vogel FK Herkules 11:01
302365 Kristian Narbo-Por Tolered-Utby Ol-klubb 11:05
13319 Theodor Papachisto Frölunda OL 11:09
13059 Patrik Hedenström Lerums SOK 11:13
405547 Hampus Persson FK Herkules 11:17
36398 Jacob Lund IFK Göteborg 11:21
13162 Christoffer Hildebr Kungälvs OK 11:25
264344 Karl Modig OK Alehof 11:29
263549 Emil Wide FK Herkules 11:33
30121 Linus Hugoh OK Landehof 11:37
263517 Erik Ask Lerums SOK 11:41
30151 Amir Chihani FK Herkules 11:45
263533 Oskar Persson Tolered-Utby Ol-klubb 11:49
264573 Henrik Dahlrot IK Uven 11:53
403169 Andreas Mogren OK Alehof 11:57
11343 Robin Höglund FK Herkules 12:01
355803 Fredrik Ehrencrona IFK Göteborg 12:05
13161 Oscar Wentzel Kungälvs OK 12:09
13065 Eric Bregell Lerums SOK 12:13
405546 Niklas Helmertz FK Herkules 12:17
405567 Jakob Perleroth OK Landehof 12:21
14474 Joakim Eliasson OK Alehof 12:25



D16 (9) 2800 m

14142 Camilla Niklasson Göteborg-Majorna OK 11:03
14565 Jenny Adolfsson Lerums SOK 11:07
14622 Kristin Ander OK Landehof 11:11
29048 Elena Orrlöv Frölunda OL 11:15
14002 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 11:19
30167 Jonna Engström Lerums SOK 11:23
30131 Anna Broberg IF Marin Väst 11:27
14601 Johanna Lidström OK Landehof 11:31
36944 Marie Rönngård OK Alehof 11:35



D14 (17) 3500 m

13313 Emma Lundmark Frölunda OL 11:03
263544 Josefin Bertilsson FK Herkules 11:07
11395 Agnes Ramle Sjövalla FK 11:11
26155 Sara Pedersen OK Alehof 11:15
264526 Julia Lindroos Göteborg-Majorna OK 11:19
302401 Johanna Estving Lerums SOK 11:23
14342 Lisa Weimann IK Uven 11:27
36926 Therese Modig OK Alehof 11:31
14763 Victoria Stålheim Sävedalens AIK 11:35
13312 Elin Åkerlund Frölunda OL 11:39
11316 Lina Lindqvist FK Herkules 11:43
13990 Anja Johansson IF Marin Väst 11:47
11572 Malin Eliasson OK Alehof 11:51
14047 Annika Blomberg Göteborg-Majorna OK 11:55
30168 Ida Engström Lerums SOK 11:59
260901 Kristina Persson Tolered-Utby Ol-klubb 12:03
11511 Malin Börjesson OK Alehof 12:07



D12 (25) 2800 m

13099 Hanna Porsgaard IK Uven 11:01
Vakant 11:04
263546 Julia Schneider FK Herkules 11:07
13069 Cecilia Johansson Lerums SOK 11:10
13989 Jenny Hultman IF Marin Väst 11:13
264565 Susanna Hagman IK Uven 11:16
260908 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-klubb 11:19
352247 Sofia Bergagård Sävedalens AIK 11:22
14087 Johanna Blomberg Göteborg-Majorna OK 11:25
30137 Hanna Westerberg IF Marin Väst 11:28
30145 Elinor Andersson IK Uven 11:31
302445 Karin Johansson FK Herkules 11:34
302402 Malin Hedberg Lerums SOK 11:37
355802 Lovisa Ehrencrona IFK Göteborg 11:40
30146 Johanna Lindström IK Uven 11:43
260905 Sandra Eliasson Tolered-Utby Ol-klubb 11:46
264593 Matilda Hultman Sävedalens AIK 11:49
264525 Ingrid Wadman Göteborg-Majorna OK 11:52
30135 Emma Garmer IF Marin Väst 11:55
13090 Louise Bertilsson IK Uven 11:58
405566 Louise Perleroth OK Landehof 12:01
29050 Linnea Thörnqvist Frölunda OL 12:04
26161 Sofia Wide FK Herkules 12:07
405582 Sofia Hanisch Lerums SOK 12:10
30134 Clara Garmer IF Marin Väst 12:13
405563 Julia Olesund OK Landehof 12:16


D10 (16) 2400 m

264535 Madeleine Attfors Tolered-Utby Ol-klubb 11:00
302397 Marianne Wadman Göteborg-Majorna OK 11:04
302426 Filippa Spånér Sävedalens AIK 11:08
258621 Fanny Fredriksson Sjövalla FK 11:12
36935 Elsa Pedersen OK Alehof 11:16
13071 Emilia Rydén Lerums SOK 11:20
405539 Amilia Björklund Sävedalens AIK 11:24
302442 Hanna Magnusson FK Herkules 11:28
260909 Johanna Ekedahl Tolered-Utby Ol-klubb 11:32
352279 Elsa Borgelsson Göteborg-Majorna OK 11:36
263505 Lovisa Bernérus Sävedalens AIK 11:40
11396 Elvira Ramle Sjövalla FK 11:44
408887 Tilda Karlsson OK Alehof 11:48
13327 Stina Fredriksson Göteborg-Majorna OK 11:52
264595 Fanny Hultman Sävedalens AIK 11:56
302411 Anna Wallin Sjövalla FK 12:00



U4 (6) 3500 m

13060 Alicia Helgesson Lerums SOK 11:01
405580 Annelie Håkansson Lerums SOK 11:05
30158 Elin Jansson Lerums SOK 11:09
263538 Viktor Ingemansson Tolered-Utby Ol-klubb 11:13
258674 Jonathan Alvebratt Lerums SOK 11:17
14549 Hanna Jansson Lerums SOK 11:21



U3 (17) 2800 m

263542 Johanna Åkerström FK Herkules 11:02
302371 Sebastian Poka Tolered-Utby Ol-klubb 11:05
258669 Henrik Svennerberg Lerums SOK 11:08
13157 Malin Hansson-Reute Kungälvs OK 11:11
13158 Linnea Kristensson Kungälvs OK 11:11
14627 Martin Hansen OK Landehof 11:17
258664 Anton Ledelius IK Uven 11:20
13164 Mattias Svensson Kungälvs OK 11:23
409723 Carl Andersson IFK Göteborg 11:26
264530 David Cerwall Tolered-Utby Ol-klubb 11:29
13061 Matias Rydström Lerums SOK 11:32
405575 Marcus Svalsjö OK Landehof 11:35
13089 Kajsa Bertilsson IK Uven 11:38
11389 Jenny Janslätt-Axe Tolered-Utby Ol-klubb 11:41
13070 Leo Pettersson Lerums SOK 11:44
14512 Oskar Havner Kungälvs OK 11:47
258661 David Ljungqvist IK Uven 11:50



INSKOLNING 1200 m

13304 Sara Almehed Frölunda OL 11:01
13322 Jesper Söderberg Göteborg-Majorna OK 11:03
13325 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 11:03
14176 Filip Leman Göteborgs SK 11:07
13309 Victor Petersson Frölunda OL 11:09
13321 Agnese Kelemendi Göteborg-Majorna OK 11:11
405565 Erika Perleroth OK Landehof 11:13
13156 Felix Garmer IF Marin Väst 11:15
13063 Filip Stenberg Lerums SOK 11:17
13076 Elin Djerf Sjövalla FK 11:19
13305 Adrian Hegedüs Frölunda OL 11:21
355706 Agnes Westberg Göteborg-Majorna OK 11:23
13320 Olivia Warger Göteborg-Majorna OK 11:23
14158 Matilda Söderström Göteborgs SK 11:27
13308 David Petersson Frölunda OL 11:29
302412 Lovisa Eckermark Göteborg-Majorna OK 11:31
30184 Filip Wadsten OK Landehof 11:33
13306 Emil Helamb Frölunda OL 11:35
13171 Emma Havner Kungälvs OK 11:37
302353 Clara Wallin Sjövalla FK 11:39



H13 (10) 3200 m

36314 Michael Stenberg IFK Göteborg 11:02
405579 Gustav Berger Lerums SOK 11:06
260926 Mattias Eliasson IK Stern 11:10
263512 Daniel Viikki Lerums SOK 11:14
29035 Erik Bernérus Sävedalens AIK 11:18
263513 Fredrik Edhborg Lerums SOK 11:22
260929 Johan Pettersson IK Stern 11:26
352236 Daniel Thomas Lerums SOK 11:30
30141 Johan Thyr IFK Göteborg 11:34
302400 Anders Hedberg Lerums SOK 11:38



D13 (11) 3200 m

14792 Josefin Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 11:00
14689 Ylva Berglund Sävedalens AIK 11:04
14082 Kristin Edvardsen Göteborg-Majorna OK 11:08
263528 Astrid Ehlersson Sjövalla FK 11:12
260900 Malin Hall Tolered-Utby Ol-klubb 11:16
13091 Sofia Bertilsson IK Uven 11:20
30138 Ylva Fonselius IF Marin Väst 11:24
14794 Malin Hermansson Tolered-Utby Ol-klubb 11:28
212593 Ebba Carlsson Sävedalens AIK 11:32
302382 Josefine Malmgren Lerums SOK 11:36
263525 Anna Larsson Sjövalla FK 11:40



HU1 (30) 1700 m

13066 Jacob Thomas Lerums SOK 11:00
13135 Sakarias Arvidsson OK Alehof 11:02
13166 Ludwig Wernklo Kungälvs OK 11:04
13317 Shoa Yukhana Frölunda OL 11:06
13085 Axel Löfgren IK Stern 11:08
263547 Johan Höglund FK Herkules 11:10
13133 Johannes Olsson OK Alehof 11:12
13132 Jonas Thunberg OK Alehof 11:12
13173 Björn Samsoie Kungälvs OK 11:16
13100 Johnny Truong Frölunda OL 11:18
13086 Christoffer Wik IK Stern 11:20
14659 Arvid Björklund Sävedalens AIK 11:22
212512 Kalle Johansson OK Landehof 11:24
258638 Carl Lindau Tolered-Utby Ol-klubb 11:26
13088 Oscar Andersson IK Uven 11:28
14174 Marcus Söderström Göteborgs SK 11:30
13137 Simon Anjou OK Alehof 11:32
13168 Henrik Wassenius Kungälvs OK 11:34
13310 Anton Lindqvist Frölunda OL 11:36
13084 Fredrik Ekeland IK Stern 11:38
13150 Johan Wendel FK Herkules 11:40
13136 Rikard Lindblad OK Alehof 11:42
13169 Martin Wassenius Kungälvs OK 11:44
13316 Alex Teow Frölunda OL 11:46
260933 Anton Molin IK Stern 11:48
13087 Scott Powell Sävedalens AIK 11:50
13138 David Anjou OK Alehof 11:52
212558 Pelle Rundström OK Landehof 11:54
407274 Patrik Lindqvist Frölunda OL 11:56
13098 Fredrik Malmberg IK Uven 11:58



HU2 (26) 2400 m

13154 Sven Hellsten FK Herkules 11:03
13057 Tobias Olsson Kungälvs OK 11:07
13092 Niklas Brazeé IK Uven 11:11
13058 Christoffer Wall OK Landehof 11:15
13155 Viktor Hoffman FK Herkules 11:19
13052 Albin Petren Kungälvs OK 11:23
13096 Jonatan Hallberg IK Uven 11:27
13315 Daniel Vedin Frölunda OL 11:31
13134 Albin Thunberg OK Alehof 11:35
13323 Christian Johansso Göteborg-Majorna OK 11:39
30175 Hampus Hallin IK Uven 11:43
264503 Pontus Hermansson Tolered-Utby Ol-klubb 11:47
260930 Magnus Pettersson IK Stern 11:51
13153 Robin Lennqvist FK Herkules 11:55
13159 Mårten Hansson-Reut Kungälvs OK 11:59
258662 Anton Blom IK Uven 12:03
13302 Sebastian Hegedüs Frölunda OL 12:07
13152 Gustav Andersson FK Herkules 12:11
13167 Sebastian Knutsson Kungälvs OK 12:15
13094 Tim Dekker IK Uven 12:19
13072 Rickard Pettersson Lerums SOK 12:23
13151 Alexander Jansson FK Herkules 12:27
13328 Christian Johansson Göteborg-Majorna OK 12:31
13097 Erik Lilja IK Uven 12:35
13303 Per Mellbin Frölunda OL 12:39
30136 Tobias Ahlqvist IF Marin Väst 12:43



DU1 (37) 1700 m

13142 Elin Samuelsson FK Herkules 11:01
13082 Charlotte Melander IK Stern 11:03
13324 Kiki Kelemendi Göteborg-Majorna OK 11:05
13141 Frida Arvidsson FK Herkules 11:07
13140 Agnes Hoffman FK Herkules 11:07
13053 Alma Eimer Kungälvs OK 11:11
13130 Sofia Lindblad OK Alehof 11:13
258637 Viktoria Saxin Tolered-Utby Ol-klubb 11:15
13170 Sofia Andreasson Kungälvs OK 11:17
13077 Malin Almgren IK Stern 11:19
13068 Sara Rydén Lerums SOK 11:21
13172 Sara Havner Kungälvs OK 11:23
13139 Gabriella Anjou OK Alehof 11:25
258633 Emma Lindau Tolered-Utby Ol-klubb 11:27
212504 Molly Rundström OK Landehof 11:29
13055 Minda Langmoen Kungälvs OK 11:31
13056 Matilda Asp Kungälvs OK 11:31
13081 Aina Casselbrant IK Stern 11:35
14175 Lovisa Leman Göteborgs SK 11:37
212507 Johanna Nylund Sävedalens AIK 11:39
13146 Sofia Helmertz FK Herkules 11:41
13165 Amanda Thorén Kungälvs OK 11:43
354182 Sofia Johansson OK Alehof 11:45
264556 Stina Gustafsson Tolered-Utby Ol-klubb 11:47
352269 Julia Samuelsson FK Herkules 11:49
13175 Josefin Olsson Kungälvs OK 11:51
13083 Frida Hansson IK Stern 11:53
13067 Linnéa Jansson Lerums SOK 11:55
13144 Hanna Ekholm FK Herkules 11:57
13143 Emelie Ekholm FK Herkules 11:57
13163 Åsa Svensson Kungälvs OK 12:01
13129 Angelica Arvidsson OK Alehof 12:03
260912 Frida Eliasson Tolered-Utby Ol-klubb 12:05
13145 Jenny Brandell FK Herkules 12:07
13174 Fanny Nordlund Kungälvs OK 12:09
13078 Erica Nordefjäll IK Stern 12:11
355720 Jasmine Jönestrand Göteborg-Majorna OK 12:13



DU2 (25) 2400 m

352256 Hanna Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 11:02
13147 Cecilia Smedbro FK Herkules 11:06
407269 Emma Almehed Frölunda OL 11:10
13126 Hanna Lundkvist OK Alehof 11:14
355774 Helena Hedberg Lerums SOK 11:18
302372 Maria Poka Tolered-Utby Ol-klubb 11:22
264515 Maria Johansson FK Herkules 11:26
13149 Frida Edstam FK Herkules 11:26
352253 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 11:34
13093 Sanna Carlshede IK Uven 11:38
405574 Jessica Svalsjö OK Landehof 11:42
13075 Hanna Rydén Sjövalla FK 11:46
352274 Ebba Persson FK Herkules 11:50
26190 Hanna Helamb Frölunda OL 11:54
13127 Malin Lundkvist OK Alehof 11:58
13128 Karolina Arvidsson OK Alehof 11:58
13073 Rebecca Gellerman Lerums SOK 12:06
302373 Eleonor Poka Tolered-Utby Ol-klubb 12:10
352277 Sandra Larsson FK Herkules 12:14
14670 Anja Ohrankämmen Sävedalens AIK 12:18
30179 Klara Hemlin IK Uven 12:22
13051 Malin Petren Kungälvs OK 12:26
258634 Erika Engberg Tolered-Utby Ol-klubb 12:30
13314 Julia Walentin Frölunda OL 12:34
352242 Sofia Rosvall Lerums SOK 12:38


Länk till den nyhet

http://ifkgbgol.nu/news_more.php?news_id=169

Kommentarer
Skriv en kommentar »

 

Silverpartner

R&B Byggteknik

Oticon Medical

Samarbetspartners

noname
Ledx
VJ
Blackroll
Tractrac

Arrangemang

Skatås ryggar

Skatås mörkaste

Vi finns även här

Följ oss på Twitter Bli ett fan på Facebook